Grupa Sztolniowa KLIN

Stowarzyszenie nasze zajmuje się popularyzacją faktów historycznych, opieką nad dobrami kultury, poszukiwaniem materiałów i obiektów historycznych oraz eksploracją podziemną. Grupa w chwili obecnej działa na terenie Dolnego śląska. Prowadzimy działania archiwalne i terenowe we współpracy ze świadkami oraz naukowcami w kilku tematach związanych z tajemnicami obiektów RIESE.

Zajęliśmy się obiektami militarnymi wybudowanymi w Sudetach (Dolny śląsk) jak również w Republice Czeskiej. Otóż doszliśmy do wniosku iż jest to bardzo istotny kierunek, którego głównym celem jest dogłębne poznanie sposobu projektowania, powstania a także eksploracji kompleksu RIESE na Dolnym śląsku. Związanych z tymi budowlami niejednokrotnie tragicznych historii zapisanych na kartach oraz w pamięci ludzi którzy przeszli przez piekło obozów koncentracyjnych i przymusowej pracy.

Na naszej stronie dowiesz się o działalności Grupy Sztolniowej KLIN. Będziesz mógł się także dowiedzieć o różnych ciekawostkach, które udało nam się ustalić i odkryć. Ale to nie wszystko. Chcemy aby ta strona stała się także bazą ważnych informacji i danych technicznych, związanych z budową infrastruktury technicznej Olbrzyma (RIESE) oraz jego obiektów .